Öğrenciler için Finansal Destek

BURSLAR

Yıldız Teknik Üniversitesi ekonomik sorunları olan öğrencilerinin imkânsızlıkları nedeniyle zor durumda kalmalarını engellemek ve aynı zamanda onların başarılarını ödüllendirerek motive etmek amacıyla etkin bir burs sistemi oluşturmuştur. 

Üniversitemizde, Yıldız Teknik üniversitesi Vakfı (YTÜV), YTÜ Mezunlar Derneği (YTÜMED), Çağdaş Yıldızlılar Derneği (ÇYD) aracılığıyla çok sayıda öğrencimize burs olanağı sağlanmaktadır. Ayrıca üniversite dışındaki birçok vakıf, dernek, kuruluş ve kişinin YTÜ öğrencilerine verdiği bursları da koordine ederek ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmayı amaçlayan Öğrenci Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi (ÖREM), öğrencilere sağlanan bu destekleri her öğrencinin gereksinim ölçüsüne göre ve çeşitlendirerek sağlamaktadır.

YEMEK BURSU

YTÜ, ihtiyacı olan öğrencilere yemekhanelerinde öğle yemeği de sunmaktadır. Yemek Yardımı olarak adlandırılan uygulamada öğrenciler yine ÖREM tarafından belirlenip bu destekten faydalanabilmektedirler. Yemek Yardımı alan öğrenciler hafta içi her gün öğlen yemeklerini üniversitenin yemekhanelerinde yiyebilmektedir.